کدام فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه معتبر است؟

در دنیای امروزی به دلیل گستردگی اینترنت، فروشگاه های بیشماری وجود دارند که قصد فروش کالا به کاربر را دارند. اما متاسفانه اکثر این سایت ها اسکم هستند. یعنی قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند یا وقت گران بهای آن ها را هدر می دهند. همین باعث می شود تا پیدا کردن یک سایت معتبر برای خرید بسیار سخت باشد. اما نگران نباشید، فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، یکی از آن سایت های معتبر و با سابقه ایرانی است که به طور تخصصی در این زمینه کار می کند.

همچنین علاوه بر این که ما سایت زردان را به شما معرفی خواهیم کرد، نحوه تشخیص سایت های اسکم را نیز توضیح خواهیم داد تا بتوانید خودتان سایت های معتبر را تشخیص دهید و از آن ها خرید کنید.

نحوه تشخیص سایت های معتبر

نحوه تشخیص سایت های معتبر

برای تعیین اعتبار سایت به طور کلی چند قانون اساسی وجود دارد:

  • از سایت های شناخته شده ای که قبلا اعتبار آن ها ثابت شده است خرید کنید.

فروشگاه های اینترنتی به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند:

دسته اول که یکی از بهترین گزینه ها برای خرید است، فروشگاه های معروف حضوری هستند که تصمیم گرفته اند یک فروشگاه آنلاین نیز داشته باشند. این دسته از فروشگاه ها یکی از بهترین گزینه ها برای خرید آنلاین هستند که می توانید برای خرید از آن ها اقدام کنید. فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، یکی از فروشگاه های حضوری با سابقه و معروف است که می توانید با خیال راحت، از سایت اینترنتی آن خرید کنید و از خرید خود اطمینان داشته باشید.

دسته دوم، فروشگاه های هستند که فقط به صورت آنلاین خدمات می دهند و فروشگاه حضوری ندارند. تایید اعتبار این گونه سایت ها کمی سخت است و برای اطمینان از آن ها نیاز است تا کمی خودتان پرس و جو کنید. برای مثال از دوستانتان بپرسید که قبلا از آن سایت خرید داشته اند یا خیر.

دسته سوم، فروشگاه های آنلاین بزرگی مانند آمازون و علی بابا هستند که نیازی به تایید اعتبار آن ها نیست و به راحتی و با اطمینان کامل می توان از آنها خرید کرد.

  • چک کردن استاندارد های سایت

چک کردن استاندارد های سایت

همیشه سعی کنید قبل از خرید، چک کنید که آیا فروشگاه استاندارد های لازم را دارد یا خیر. برای مثال سایت دارای نماد اعتماد است یا خیر، یا این که ایمیل یا شماره تلفنی وجود دارد که در صورت بروز مشکل خریدار را راهنمایی کند. در فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، می توانید در صورت بروز هرگونه مشکل با بخش پشتیبانی سایت تماس بگیرید.

 آیا سایت از پروتکل های امنیتی برای حفظ اطلاعات من استفاده می کند؟

آیا سایت از پروتکل های امنیتی برای حفظ اطلاعات من استفاده می کند؟

قانون بعدی در تشخیص سایت های اسکم، این است که مطمئن شوید سایت از پروتکل های امنیتی استفاده می کند. سایت های اسکم از هیچ گونه پروتکل امنیتی استفاده نمی کنند و قصد دزدیدن اطلاعات کاربر را دارند. اما چگونه می توان متوجه شد که سایت از پروتکل امنیتی استفاده نمی کند؟

بسیار ساده است. یکی از متداول ترین پروتکل های امنیتی، پروتکل SSL است که در صورتی که از آن استفاده شده باشد، بعد از url سایت نشان داده می شود. فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، از پروتکل های امنیتی برای اطمینان از محفوظ ماندن اطلاعات شما در هنگام خرید استفاده می کند تا دیگر نگرانی در این مورد نداشته باشید.

  • همیشه سوال کننده شما باشید.

در هنگام خرید از فروشگاه اینترنتی، خریدار باید بتواند سوالاتی را که از فروشنده دارد بپرسد. برای مثال ممکن است که خریدار سوال داشته باشد که شرایط بازگشت کالا در صورت نارضایتی چگونه است و یا این که چه زمانی کالا به دست خریدار خواهد رسید. در صورتی که فروشگاه قادر به پاسخگویی نبود یا جواب های نامفهوم و بی ربطی می داد، از خرید خود از آن فروشگاه صرف نظر کنید. فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، در صورت پیش آمدن هرگونه سوال در مورد خرید آماده پاسخگویی به شما عزیزان است.

  • درخواست اطلاعات غیر مرتبط

بعضی از سایت های اسکم و یا حتی معتبر، ممکن است هنگام انجام خرید سوالاتی نامربوط به خریدتان، از شما بپرسند. برای مثال بعضی از آن ها قبل از خرید ممکن است از شما بخواهند یک فرم اطلاعاتی را پر کنید که هیچ ارتباطی به خرید ندارد. یا ممکن است بپرسند که نام پدر یا مادر شما چیست. در صورتی که سایت درخواست چنین اطلاعاتی داشت، سعی کنید تا از آن فروشگاه خرید نکنید و اگر مجبور بودید، قبل از ارائه اطلاعات خط مشی حفظ حریم خصوصی سایت را مطالعه کنید تا بدانید سایت از اطلاعات جمع آوری شده چگونه استفاده می کند. در فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، به ارائه اطلاعات شخصی از جانب کاربران نیازی نیست و فقط اطلاعات مربوط به خرید به صورت کاملا امن از شما دریافت می شود.

    • در سایت هیچ ایمیل مشکوکی را باز نکنید.

فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه

آخرین قانون این است که هیچ گاه ایمیل های مشکوک از طرف سایت را باز نکنید. زیرا اکثر کلاهبرداری های امروزی از طریق ایمیل ها انجام می شوند. اگر با فرستنده ایمیل آشنا نیستید آن را بلاک کنید و برای این که بتوانید از این ایمیل های ناخواسته جلوگیری کنید، در هنگام خرید یک گزینه وجود دارد که می توانید از طریق آن ایمیل هایی را که قرار است برای شما ارسال شود لغو کنید. برای دریافت نکردن این گونه ایمیل ها، هنگام خرید این گزینه را غیر فعال کنید. در فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان، بعد از خرید شما هیچ گونه ایمیل و یا اسپمی برای شما ارسال نخواهد شد. تنها در صورتی پشتیبانی ما با شما تماس خواهد گرفت که نیاز به کمک داشته باشید.

نکات پایانی

در دنیای امروزی با توجه به وسعت بسیار زیاد اینترنت سایت های کوچک و بزرگی وجود دارند که برخی از آن ها سعی در کلاهبرداری از کاربران را دارند. ما در این مقاله تمامی مواردی که برای شناختن و تشخیص اعتبار سایت ها نیاز بود را توضیح دادیم. علاوه بر آن یکی از سایت های خوب ایرانی، فروشگاه لوازم خانگی و آشپزخانه زردان را به شما معرفی کردیم تا بتوانید با خیال آسوده، خرید های مورد نیاز خود را از این سایت انجام دهید.

0
دیدگاه‌های نوشته

*
*