قهوه ساز, مقالات, مقالات خرید

راهنمایی برای خرید قهوه ساز

قهوه ساز ایکیا

بسیاری از ما، قبل از شروع کار های روزانه، یک لیوان قهوه می نوشیم و سپس به سراغ کار ها می رویم. برای تهیه راحت تر و بهتر قهوه، گاهی نیاز است که یک قهوه ساز داشته باشید. اگر برای اولین بار قصد خرید قهوه ساز را دارید و برای آن انواع مقالات راهنمایی برای خرید قهوه ساز را خوانده اید، احتمالا متوجه شده اید که قهوه ساز های بسیار متنوعی وجود دارد که رنج قیمتی بسیار متفاوتی نیز دارند. برای مثال بعضی از آن ها علاوه بر درست کردن قهوه، امکانات جذابی ارائه می دهند. مثلا بعضی از آن ها یک کاراف حرارتی مخصوص برای گرم نگه داشتن قهوه دارند یا بعضی از آن ها نیز این امکان را می دهند تا بتوانید سرعت دم شدن قهوه را تنظیم کنید. ما در این مقاله به طور کامل در مورد انواع دانه های قهوه، طرز تهیه قهوه توضیح داده ایم و راهنمایی برای خرید قهوه ساز ارائه خواهیم کرد.

انواع دانه های قهوه

انواع دانه های قهوه

مهم ترین عامل اثرگذار بر طعم قهوه نوع و کیفیت دانه قهوه است. در یک تقسیم بندی عمده، دانه های قهوه به دو دسته تقسیم می شوند که اغلب هم هر دو نوع آن در یک قهوه به کار می رود اما نسبت های آن ها بر طعم قهوه شما تاثیر می گذارد.

 

دانه قهوه عربیکا

عربیکا محبوب ترین نوع دانه قهوه در سراسر دنیا است. مهم نیست که از چه کسی بپرسید، تمامی افراد به احتمال زیاد دانه عربیکا را به علت طعم فوق العاده آن انتخاب خواهند کرد. دانه های عربیکا برای ساخت قهوه های سیاه استفاده می شوند که طعم شیرین و پیچیده تری دارند که می توان آن ها را بدون نیاز به چیز شیرینی استفاده کرد. در ضمن جالب است بدانید با این که قهوه عربیکا در بین مردم محبوب تر است کافئین کمتری نیز نسبت به قهوه های روبوستا دارد.

 

دانه قهوه روبوستا

باید گفت که دانه های قهوه روبوستا نیز علاقه مندان خاص خود را دارد. قهوه هایی که از روبوستا تهیه می شوند، ارزان تر و تلخ تر هستند. همچنین در راهنمایی برای خرید قهوه ساز باید گفت، برای تهیه قهوه از دانه های قهوه روبوستا نیازی به قهوه ساز های گران قیمت نیست. در ضمن به علت تلخی آن، معمولا برای ساخت نوشیدنی اسپرسو و قهوه های فوری استفاده می شود. اگر قصد دارید که در تمام طول روز پر انرژی بمانید، قهوه های روبوستا به علت کافئین بسیار بیشتر نسبت به عربیکا، انتخاب بهتری هستند و شما را در تمام طول روز پر انرژی نگه خواهد داشت!

تهیه به صورت فرنچ پرس

راهنمایی برای خرید قهوه ساز

روش فرنچ پرس یکی از اصلی ترین و مهم ترین راه های درست کردن قهوه به صورت غوطه وری است. این روش در قرن نوزدهم در فرانسه اختراع شد که به همان نام فرانسه نیز معروف شد. اما در برخی از نقاط دنیا روش فرنچ پرس به نام های plunger coffee و melior press pot نیز شناخته می شود. در این روش قهوه آسیاب شده درون سیلندر ظرف میریزیم و آب جوش به صورت یکنواخت روی تمام سطوح ظرف پخش می کنیم. سپس با استفاده از یک قاشق چوبی مخلوط را هم می زنیم. بعد از ترکیب قهوه با آب جوش در آن را می بندیم و می گذاریم تا به مدت 4 دقیقه دم بکشد.

در بین شیوه های درست کردن قهوه، این روش بیشتر برای قهوه هایی که به صورت درشت آسیاب شده اند استفاده می شود. زیرا در قهوه های ریز ممکن است قهوه بیش از حد غلیظ و تلخ شود. البته روش دیگری به نام پور اور وجود دارد که معمولا در کافی شاپ های حرفه ای مورد استفاده قرار می گیرد و به علت سختی، بین عموم مردم چندان رایج نیست.

استفاده از یک قهوه ساز آماده کردن قهوه را برای شما بسیار راحت تر می کند و راهنمایی برای خرید قهوه ساز به شما در انتخاب درست کمک خواهد کرد. شما می توانید با خرید یک قهوه ساز، دیگر دردسر های درست کردن قهوه به صورت سنتی را کنار بگذارید و به راحتی قهوه درست کنید.

 

عوامل تاثیر گذار در خرید قهوه ساز

راهنمایی برای خرید قهوه ساز

راهنمایی برای خرید قهوه ساز شامل تمامی عواملی است که می توانند بر خرید شما تاثیر بگذارند. در ادامه مقاله ما سه فاکتور مهم که در هنگام خرید باید به آن دقت کنید را نام برده ایم.

 

قهوه داغ یا سرد؟

برخی از افراد قهوه سرد یا دم شده به صورت سرد را به قهوه های داغ ترجیح می دهند و بیشتر از آن استفاده می کنند. به خصوص در ماه های گرم سال مانند تابستان که طرفداران این گونه قهوه بسیار بیشتر می شود. برخی از مدل های قهوه ساز، حالت دم کردن روی یخ را ارائه می دهند که با استفاده از آن می توانید قهوه را به صورت سرد دم کنید و میل کنید. افرادی که به قهوه های سرد علاقه دارند هنگام خرید حتما باید دقت کنند که قهوه ساز آن ها از حالت سرد دم پشتیبانی کند تا بعد از خرید خود پشیمان نشوند. شما می توانید برای دیدن انواع قهوه ساز هایی که از حالت سرد دم پشتیبانی می کنند به سایت زردان سر بزنید. سایت زردان یکی از سایت های معتبر و معروف در حوزه لوازم خانگی است که اکثر محصولات برند های معتبر دنیا برای فروش در آن موجود هستند.

قهوه داغ یا سرد؟

چقدر قهوه مصرف می کنید؟

در این مقاله راهنمایی برای خرید قهوه ساز توضیح خواهیم داد، که مهم است شما در طول روز، چند فنجان چقدر قهوه مصرف می کنید. زیرا بسته به مقدار قهوه ای که در طول روز مصرف می کنید باید قهوه ساز متناسب با آن را انتخاب کنید. به طور معمول هر فنجان قهوه چیزی بین 6 تا 7 اونس است. اگر روزانه دو تا سه فنجان بیشتر قهوه مصرف نمی کنید، یک قهوه ساز تک سرویس می تواند برای شما کافی باشد. اما اگر میزان مصرف روزانه شما بیشتر از این حد است، باید به سراغ مدل های بزرگ تر بروید. می توانید یک قهوه ساز اتوماتیک با کاراف و مخزن بزرگ تر انتخاب کنید که به احتمال زیاد جواب گوی نیاز های شما خواهد بود. زیرا اکثر قهوه ساز های بزرگ، قابلیت این را دارند که 10 تا 12 فنجان قهوه را دم کنند.

اندازه قهوه ساز

در راهنمایی برای خرید قهوه ساز یکی از مهمترین فاکتور ها، اندازه قهوه ساز است. اگر به این مورد ساده دقت نکنید ممکن است بعدا دچار مشکل شوید. همیشه سعی کنید در عین این که قهوه ساز را انتخاب می کنید، به اندازه آن نیز دقت داشته باشید که با محلی که قرار خواهد گرفت هم اندازه باشد. زیرا اگر قهوه ساز در محلی قرار بگیرد که فضای کمی دارد، ممکن است که بیرون آوردن آن کمی سخت شود. چون قهوه ساز به علت پر شدن مخزن، همیشه باید جا به جا شود تا مخزن آن خالی شود.

راهنمایی برای خرید قهوه ساز

جمع بندی

قهوه ساز ها یکی از وسایل مفید روزمره هستند که قهوه های فوق العاده ای را درست می کنند که بتوان از نوشیدن آن ها لذت برد. اما خرید قهوه ساز نیز خود اصول و قواعدی دارد که باید با توجه به آن ها قهوه ساز را انتخاب کرد. در این مقاله تمامی مواردی را که در راهنمایی برای خرید قهوه ساز نیاز است رعایت کنید با هم مرور کردیم. شما می توانید برای خرید قهوه ساز به سایت معتبر زردان مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *