مقالات, مقالات محصولات

انواع آباژور ایستاده ایکیا

آباژور

هنگام انتخاب آباژور ایستاده، گزینه‌ها و انتخاب‌های زیادی از میان انبوه مدل‌های اباژور ایستاده ایکیا وجود دارد، اما اکثر مواقع هدف ما از خرید آباژور ایستاده علاوه بر برطرف کردن نیازهای مرتبط، ایجاد حس شادابی و تازگی به خانه است. این مقاله با ارائه بهترین نکات در خرید آباژور ایستاده به شما کمک می‌کند تا اباژور ایستاده‌ای را انتخاب کنید که واقعا فضای خانه‌ تان با آن بدرخشد.

انواع آباژور ایستاده

آباژورهای ایستاده کنار سالنی

آباژورهای ایستاده سالنی نور را در سرتاسر اتاق منتشر می کنند. این آباژورها رایج ترین نوع آباژورهای ایستاده هستند و به گونه ای طراحی شده اند که نور را در همۀ فضا بدون تمرکز بر نقطه ای مشخص منتشر می کنند. آباژور کنار سالنی اجازه می دهد تا نور در سراسر اتاق پخش شود و روشنایی غیرمستقیم ایجاد کند. این آباژورهای ایستاده برای اتاق نشیمن یا قسمت نشیمن (مبلمان) بهترین انتخاب اند و اغلب در گوشه یا بخش پشتی اتاق قرار می گیرند.

آباژور ایستاده/ چراغ مطالعه 

همانطور که از نام آن پیداست، آباژور ایستاده/ چراغ مطالعه، نور را در جهت خاصی هدایت می کند. از این نوع اباژور برای تمرکز روی کار یا انجام تکالیف استفاده می شود. توجه داشته باشید در این حالت اباژور ایستاده/ چراغ مطالعه، نور خود را به طور مستقیم روی نقطه هدایت شده متمرکز کرده و آنجا را روشن می کند و جاهای دیگر همچنان تاریک باقی می ماند. بنابراین، هنگام استفاده از آباژور ایستاده/ چراغ مطالعه ممکن است چراغ دیگری در خانه و اتاق شما روشن باشد که فضای کل خانه را روشن می کند. در انتخاب این نوع آباژور ایستاده، باید از آباژوری استفاده شود که نور را به خوبی در یک نقطه متمرکز می کند و در عین حال، میزان نور آن کم نباشد. همچنین، شدت نور به اندازه ای باشد که چشم کاربر را اذیت نکند.

 آباژورهای ایستاده مشعلی 

آباژورهای ایستاده مشعلی، نوعی از آباژورهای ایستاده است که از پایین به سمت بالا گشادتر می شود یا دارای شیدی است که در بالای لامپ بازتر و در پایین تنگ‌تر است. این طراحی معکوس به فضا زیبایی می بخشد و خانه را بزرگتر نشان می دهد. این چراغ ها به بهترین شکل مناسب اتاق های با سقف روشن هستند. اگر طراحی اتاق به گونه ای باشد که بتوان از دو آباژور مشعلی استفاده کرد تا آنها را در گوشه های مجاور اتاق قرار داد، نور جلوه بی نظیر و بهتری خواهد داشت.

 آباژور ایستاده خمیده (آرک) 

آباژور ایستاده آرک یکی از انواع آباژورهای ایستاده سالنی است که می تواند بچرخد و قابلیت تنظیم نور هم دارد. پایه آباژورهای ایستاده در حالت عمودی ثابت است، اما سایه و نور روی یک بازوی قابل تنظیم قرار می گیرند. به این ترتیب، می توان نور را طوری تنظیم کرد که به انتشار نور در محیط ادامه دهد، و همزمان مستقیما نور را به منظقه ای که نزدیک آن است برای مطالعه یا انجام کارهای دیگر نزدیک کند.

این آباژورهای ایستاده خمیده دارای انواع مختلفی از بازوها برای تنظیم نور هستند، با این حال می توان گفت این نوع آباژور نسبت به انواع دیگر جدیدتر است. بنابراین، ظاهر آباژور ایستاده خمیده ممکن است برای همه دکورها مناسب نباشد.

اندازه آباژور ایستاده 

آباژور پایه بلند 

اندازه آباژورهای ایستاده پایه بلند معمولا بیشتر از 177 سانتی متر است. این نوع آباژورهای ایستاده برای انتشار بیشترین مقدار نور به کار می روند. صرف نظر از نوع آباژور ایستاده ای که انتخاب می کنید، هر چه پایه منبع نور بلندتر باشد، نور بیشتری در اتاق پخش می شود. همچنین، مطمئن شوید که سایر منابع روشنایی اتاق را در ارتفاع ایده‌آل برای چراغ‌های رومیزی قرار می دهید. همچنین، اگر در اتاق خواب یا نشیمن خود روی میز کنار تخت یا مبلمان آباژور رومیزی دارید، باید ارتفاع آباژور رومیزی در اتاق را نیز در نظر بگیرید.

آباژور پایه کوتاه 

اشکال آباژورهای ایستاده پایه بلند این است که احتمال اینکه نور چراغ به چشم شما برسد یا از آن فراتر رود وجود دارد. در این حالت، ممکن است نور خیره کننده و بسیار روشنی به سمت چشم افراد منعکس کند که باعث ناراحتی چشم شود. برای جلوگیری از این امر، آباژورهای ایستاده ای با ارتفاع 170 تا 175 سانتی متر را برای خانه تان انتخاب کنید. آباژورهای ایستاده پایه کوتاه باعث می شود نور در حالت نشسته یا ایستاده به طور مستقیم به چشم شما نخورد و در نتیجه چشم شما آسیبی نمی بیند. علاوه بر این، آباژورهای ایستاده پایه کوتاه، نور مستقیم تر و بیشتری را برای انجام کارهایی که نیاز به دقت دارد و یا برای خواندن فراهم می کند.

آباژور پایه کوچک 

اگرچه در تنظیم نور لامپ آباژور ایستاده می تواند خیلی مهم باشد، با این حال بخش اصلی که میزان نور را طبق فضا تعیین می کند، پایه آباژور ایستاده است. آباژورهای ایستاده سالنی و مشعلی معمولاً پایه های خیلی کوچک همراه با شید‌های باریک‌تر دارند. با این حال، آباژورهای ایستاده خمیده برای تنظیم بازوی آباژور، پایه های بلندتری خواهند داشت.

شید آباژور ایستاده 

شید آباژور مربعی

شاید بدیهی به نظر بیاید اما آباژورهای ایستاده همیشه همراه با شید آباژور با هم فروخته می شوند البته، همه فروشندگان این دو کالا را با هم در یک پکیچ نمی فروشند. اگر آباژور ایستاده ای خریدید که پایه نداشت، قاعده کلی این است که برای پایه مستقیم و صاف از شید آباژور مربعی شکل استفاده کنید. برعکس، اگر آباژوری با پایه منحنی انتخاب می‌کنید، باید یک شید آباژور گرد نیز انتخاب کنید.

شید آباژور پهن 

همراه با شکل یک شید برای آباژور ایستاده، ممکن است لازم باشد طول و عرض آباژور را نیز انتخاب کنید. با توجه به عرض، هرچه عرض شید آباژور بیشتر باشد، نور بیشتری در تمام اتاق پخش می شود. روش استاندارد برای عرض شید آباژور این است که عرضی را انتخاب کنید که فقط کمی پهن تر از پایه آباژور ایستاده باشد.

شید آباژور کتان 

مواد به کار رفته در شید آباژور ایستاده می توانند به طور مستقیم بر میزان نور تولید شده توسط آن تأثیر بگذارد. هر چه مواد شفاف تر باشد، نور بیشتری می تواند از شید عبور کند و به اتاق برسد. برای داشتن بیشترین نور، از شید هایی با پارچه های نخی یا کتان استفاده کنید و از چرم و پارچه های مات اجتناب کنید.

ویژگی های مهم در انتخاب آباژور ایستاده

آباژور ایستاده دیمردار 

برخی از آباژورهای ایستاده دارای دیمر یا نور سه مرحله ای هستند که در قاب آباژور ایستاده تعبیه شده است. مانند سوئیچ دیمر، سوئیچ سه مرحله ای به کاربر این امکان را می دهد که بین سه حالت (کم نور، روشن و روشن تر) میزان نور آباژور را تغییر دهند. این قابلیت برای تنظیم میزان نور هنگام عصر روی مقدار متوسط و در شب برای روشن تر کردن فضا بسیار کارامد است.

اگرچه آباژورهای ایستاده می‌ توانند عملکردهای مختلفی داشته باشند، توجه داشته باشید که همه لامپ ها با این ویژگی سازگار نیستند و بسیاری از لامپ های CFL و LED در انتشار نور در حالت های کم نور مشکل دارند.

آباژورهای ایستاده با سری منعطف

در کنار تنظیم روشنایی آباژور ایستاده خود، برخی از آباژورها امکان تنظیم جهت و ارتفاع نور و آباژور را نیز می دهند. برای ارتفاع، برخی از آباژورها به شما این امکان را می دهند که آنها را در ارتفاعات خاصی قرار دهید. سایر آباژورها، مانند آباژورهای ایستاده خمیده الکتریکی، به شما این امکان را می‌دهند که جهت نور را تغییر دهید و نور را بر روی محل کار یا محل مورد نظر حرکت دهید.

آباژورهای ایستاده متناسب با محیط و فضا

اگرچه بسیاری از انواع آباژورهای ایستاده دارای سطوح مختلف بهره وری انرژی هستند و لامپ های LED در حال حاضر کمترین میزان انرژی را مصرف می کنند، با اینحال، این آباژورها تنها راه برای صرفه جویی در هزینه های انرژی نیستند. بسیاری از آباژورهای ایستاده کم مصرف اند، از مصرف کم سالانه برق گرفته تا حسگرهای حرکتی که هنگام نبود شخصی در اتاق به طور خودکار خاموش می شوند. بسیاری از تولیدکنندگان هزینه سالیانه نصب آباژور ایستاده را در دفترچه راهنمای آباژور ذکر می کنند.

ملاحظات دیگر برای انتخاب آباژور ایستاده

بدیهی است که هر آباژور ایستاده ای زیبایی منحصر به فرد خود را دارد. مهم است چراغی را انتخاب کنید که نه تنها ظاهر خوبی دارد، بلکه با فضای مربوطه نیز همخوانی داشته باشد. گاهی اوقات آباژور ایستاده ظاهر بی نظیری دارد، اما توجه به مقیاس و ظاهر آن در اتاق مورد نظر نیز اهمیت دارد. موارد زیر نکته‌ هایی است که هنگام خرید آباژور ایستاده باید به خاطر داشته باشید:

قیمت آباژور ایستاده

هزینه آباژورهای ایستاده می تواند بسیار متفاوت باشد از مدل های کم هزینه و صرفا کاربردی تا چند میلیونی برای اثر هنری یا طراحی آن. به طور کلی، هرچه محصول پیچیده‌تر یا مطلوب‌تر باشد، آن آباژور گران‌تر خواهد بود، اما ماهیت آباژور ایستاده اغلب به گونه ای است که هرچه طراحی فوق‌العاده تر باشد، اثر هنری زیباتری برای اتاق خواهد بود.

اندازه آباژور ایستاده

اندازه آباژور ایستاده شما یکی دیگر از نکات کلیدی است. مقیاس باید هم برای اتاق و هم برای مبلمان مناسب باشد – حتما به ابعاد از جمله ارتفاع کلی، اندازه شید و اندازه پایه نگاه کنید. معمولا مبلمان کوچکتر = چراغ کوچکتر و بالعکس. آباژورهای بلندتر 177 سانتی متر مناسب خانه هایی با سقف های بلند هستند. آباژورهای ایستاده با پایه کوتاه تر از 165 سانتی متر بیشتر برای خانه های سقف کوتاه یا زیر زمین مناسب هستند.

یک آباژور با پایه باریک می تواند در فضاهای کوچک به خوبی کار کند، در حالی که آباژور ایستاده با پایه پهن تر (یا سه پایه) می تواند وزن و تعادل را به اتاق بزرگتر اضافه کند. شکل نیز می تواند در اندازه نقش داشته باشد. برای مثال، آبآژور ایستاده خمیده معمولاً بزرگ‌تر هستند در حالی که آباژورهای ایستاده صاف و تک پایه کوچک‌تر هستند.

اندازه نیز می تواند کمی متفاوت باشد. آباژورهای مشعلی، اگرچه بلند هستند، اما به دلیل جهت گیری عمودی، فضای کمی را اشغال می کنند و به راحتی در فضای اطراف جا می شوند. در حالی که آباژورهای ایستاده خمیده به دلیل امتداد افقی فضای بیشتری را اشغال می کنند. بسیار مهم است که بدانید چقدر فضا برای قرار دادن آباژور ایستاده لازم دارید، بنابراین بیشتر در یافتن آباژور ایستاده با سایز و اندازه مورد نظر جستجو کنید.

اگر می خواهید آباژور ایستاده سه پایه را برای خانه تان انتخاب کنید، مطمئن شوید که فضای کافی برای آن و اطراف آن دارید و اطراف آباژور خالی است. در این حالت، احساس تنگی و شلوغی در فضا ایجاد نمی شود و شما دائما با آباژور برخورد نمی کنید.

ارتفاع آباژور ایستاده

ارتفاع آباژور یکی دیگر از عواملی است که باید در نظر گرفت. هر چه منبع نور بالاتر باشد، نور گسترده تر خواهد بود. این مورد برای نورپردازی در محیط بسیار عالی و حائز اهمیت است، اما ممکن است برای نورپردازی در محل کار یا برای مطالعه بخواهید تا نور نزدیک‌تر و متمرکزتر باشد، و یا زمانی که در کنار آن نشسته‌اید بدون تمرکز روی یک نقطه، در اطراف منتشر شود.

همچنین، مقیاس اشیای دیگر را در اتاق نسبت به آباژور ایستاده در نظر بگیرید. اگر تمایل به مبلمان کم ارتفاع و سبک پلت فرم دارید، مطمئن شوید که آباژور ایستاده ای که انتخاب می‌کنید بالاتر از همه قرار نمی‌گیرد. برخی از آباژورهای ایستاده دارای ارتفاع قابل تنظیم هستند، که در صورت تمایل برای تعویض وسایل خانه می توانید ارتفاع آن را طبق وسایل جدید تنظیم کنید.

در نهایت، آباژوری را انتخاب کنید که منبع نور را پنهان کند تا از تابش خیره کننده و ناراحت کننده آن جلوگیری شود. اگر در نزدیکی آباژور ایستاده اید، منبع نور آباژور را نباید ببینید و باید توسط شید آباژور پوشانده شده باشد.

سبک و جنس آباژور ایستاده

سبک آباژور ایستاده نیز فاکتور مهمی است که باید در نظر بگیرید. آیا ظاهری مدرن و مینیمالیستی می خواهید یا چیزی سنتی تر و آراسته تر را ترجیح می دهید؟ هنگام انتخاب آباژور ایستاده که با زیبایی کلی خانه شما مطابقت دارد، سبک کلی اتاق خود و همچنین سایر وسایل روشنایی و مبلمان موجود در فضا را در نظر بگیرید.

از آنجایی که اکثر آباژورهای ایستاده عمدتاً از فلز ساخته شده‌اند، باید مطمئن شوید که به خوبی با سایر فلزات موجود در فضای شما مانند لوستر، وسایل برقی در کابینت و بیرون از آن ادغام می‌شود. اختلاط فلزات همیشه ترجیح طراحان دکوراسیون است. یکی از ترکیب های بی نظیر، ترکیب برنج + نیکل جلا داده شده و برنج + مشکی هستند. آباژورهای ایستاده معمولا مکمل سایر عناصر هستند و نقش پشتیبان ایجاد هارمونی در فضا را ایفا می کنند.

ویژگی های فنی آباژور ایستاده

چند ویژگی تکنیکی دیگری که باید در انتخاب آباژور ایستاده مناسب به آنها توجه کرد، عبارتند از:

  • حداکثر روشنایی لامپ (اغلب بر حسب وات بیان می شود)
  • تعداد لامپ
  • کلید چرخشی (کاهش نور) در مقابل یک طرفه (یک روشنایی) در مقابل سه طرفه (سه سطح روشنایی)

این موارد همگی در تعیین میزان نور و روشنایی محل آباژور به شما بسیار کمک می کند. اگر فقط می خواهید چراغ را روشن و خاموش کنید کلید یک طرفه کافی است. اما گاهی اوقات ممکن است بخواهید میزان نور و روشنایی آن را تنظیم کنید، در این حالت، می توانید از کلید چرخشی و سه طرفه استفاده نمایید.

 

سه لایه در انتخاب آباژور ایستاده 

شما باید آباژور ایستاده را بر اساس نوع نور مورد نیاز اتاق انتخاب کنید. برای تصمیم گیری به سه لایه اصلی نور نگاه کنید: محیط، نقش و حالت. شاید بخواهید نور گرمی در فضا باشد، در اینصورت از مجموعه ای از آباژورهای ایستاده دارای این ویژگی استفاده کنید. یا شاید بخواهید نور فقط میز و صندلی مطالعه شما را روشن کند و روی آن متمرکز شود، در این صورت یک آباژور ایستاده/ چراغ مطالعه خمیده ایده آل خواهد بود. یا شاید بخواهید گوشه ای از خانه را روشن و یا نور خیره کننده و چشمگیری به فضا اضافه کنید، در این حالت آباژور مشعلی مناسب تر است. سبک نوری که آباژور ایستاده ساطع می کند باید بر روی قرارگیری آن نیز تأثیر بگذارد، بنابراین مطمئن شوید که آباژور ایستاده مناسبی را برای فضا تهیه می کنید.

آباژور مناسب هر دکوراسیون داخلی

وقتی صحبت از آباژورهای ایستاده به میان می آید، سبک ها و طرح های مختلفی وجود دارد که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. برخی از این سبک ها عبارتند از:

 آباژورهای ایستاده در سبک مدرن

رنگ های ساده و چینش مشخص از ویژگی های رایج در خانه های مدرن هستند. با انتخاب وسایلی که از نظر طراحی شیک و از موادی مانند فلز، شیشه و استیل ساخته شده اند، می توانید خانه خود را مدرن تر کنید. سعی کنید در سبک مدرن از شلوغی پرهیز کنید و از آباژور ایستاده ای استفاده کنید که پایه آن فلزی، شیشه ای یا استیل است.

آباژورهای ایستاده در سبک مدرن قرون وسطی

وقتی صحبت از طراحی مدرن در اواسط قرن به میان می‌آید، ویژگی مهم صورت طبیعی و ارگانیک مطرح می شود. این ویژگی در سبک مدرن میانه قرن بسیار مطرح است. در این سبک، از وسایل کلاسیک نیز استفاده می شود. لذا آباژورهای ایستاده کلاسیک می توانند گزینه خوبی برای خانه هایی با این دکوراسیون باشند.

آباژورهای ایستاده در سبک همپتون

معمولا خانه های ویلایی و خانه هایی که نزدیک ساحل هستند این سبک از دکوراسیون در خانه هایشان مشاهده می شود. سبک همپتون با نور طبیعی فراوان و پالت رنگ های دلپسند از اقیانوس الهام گرفته است. در این طراحی، رنگ های سفید و بژ به طور برجسته ای در میان عناصر چوبی به چشم می خورد. لذا بهتر است شید آباژورهایی که در این سبک خانه ها استفاده می شود به رنگ های سفید و بژ باشد و ترجیحاً پایه آنها چوبی باشد.

آباژورهای ایستاده در سبک صنعتی

طرح های صنعتی ازشهرها و انبارهای شهری الهام می گیرند و جزئیات ناتمامی را به نمایش می گذارند که به فضا حالت خام مثل عناصر می بخشد. خانه‌های صنعتی با طرح‌های رنگی خنثی و تمرکز بر فلزات و چوب، هم شیک و هم کاربردی هستند.  همانطور که مصالحی مانند آجر، بتن، چوب و فلز در کارهای صنعتی و کارخانجات استفاده می شود، در این سبک دکوراسیون نیز از آباژورهایی استفاده می شود که متریال سازنده آنها یکی از این مواد باشد.

آباژورهای ایستاده در سبک آرت دکو

برای خانه های با سبک آرت دکو، وسایل خانه و مبلمان شیک و جذاب مولفه رایج است. این سبک بازگشتی دهه 1920 به گونه ای طراحی شده که با تمرکز بر صورت های ساده، مواد براق و آثار معنادار، جلال و شکوه را به خانه می آورد.  یکی از راز و رمزهای این سبک طراحی دکوراسیون نورپردازی لایه لایه برای ایجاد جو مناسب است. لذا در این خانه ها از آباژورهای ایستاده با روشنایی بالا زیاد استفاده می شود.

مدل آباژور ایستاده پذیرایی

پر واضح است که لامپ و نور برای طراحی زیبای اتاق نشیمن کاملا ضروری هستند. لامپ های طراحی شده روی زمین، یا لامپ های ایستاده، هدفی دوگانه را دنبال می کنند: آنها می توانند به خودی خود اشیایی باشکوه باشند و نوری که می سازند می تواند حال و هوای اتاق را تعیین کند. بنابراین، خرید آباژور ایستاده مناسب برای اتاق نشیمن نیاز به کمی تفکر دارد.

آباژور ایستاده می تواند به خودی خود ویژگی هایی به اتاق پذیرایی شما اضافه کند. می تواند ارتفاع، رنگ و شخصیت به اتاقتان اضافه کند یا می تواند ظریف باشد و با وسایل و یراق آلات ترکیب شود. بر خلاف تصور عام، آباژورهای ایستاده اگر به درستی انتخاب شوند، می توانند معنای خاصی به سبک دکوراسیون اتاق پذیرایی تان بدهند. باید به فضا و هدف از کاربرد آباژور بسیار دقت کنید تا بتوانید آباژور مناسب محیط را خریداری کنید.

برای مثال، آباژور ایستاده سه پایه، در خانه هایی با اتاق پذیرایی بزرگ، در یک گوشه خالی بسیار خوب عمل می کند، اما ممکن است در یک اتاق پذیرایی کوچکتر، فضای مفید زیادی را اشغال کند. در اینجا، هدف از کاربرد این آباژور ایستاده تزئینی و پر کردن فضای خالی اتاق پذیرایی است. اما گاهی اوقات بخشی از اتاق پذیرایی شما تاریک است و فضای دلگیری را ایجاد کرده است. در این صورت، وجود آباژور ایستاده با روشنایی زیاد می تواند جانی تازه به اتاق پذیرایی شما ببخشد.

طرح آباژور ایستاده در اتاق پذیرایی

نکته حائز اهمیت دیگر در انتخاب آباژور ایستاده برای اتاق پذیرایی این است که سعی کنید آباژور ایستاده با پایه ساده بگیرید، اما شید آن را بزرگ و پر زرق و برق و رنگی انتخاب کنید تا رنگ و زندگی را هم به فضا و هم به چشم شما ببخشد. شید زیبا در طول روز در کنار پرده ها به همان اندازه ای خوب است که در شب که با نور خود نوشیدنی های بعد از شامتان را روشن می کند.

اندازه آباژور ایستاده در اتاق پذیرایی

یکی از مسائلی که در خرید آباژور ایستاده مناسب برای اتاق نشیمن و اتاق پذیرایی باید به آن توجه شود، بحث اندازه است. در این حالت، باید اندازه اتاق پذیرایی تان را در نظر بگیرید، مخصوصا ارتفاع سقف را. اگر سقفتان کوتاه است، آباژورهای ایستاده با پایه خیلی بلند می تواند فضا را نامتناسب سازد و خیلی مناسب این فضا نباشد. در این حالت، آباژور کوچکتر از 165 سانتی متر مناسب است. در مقابل، اگر سقف بلند است و فضای بالای سرتان زیاد باشد، آباژور ایستاده با پایه کوتاه نیز اشتباه فاحشی خواهد بود و به جای روشن کردن و جلا دادن به اتاق پذیرایی، صرفا مهمان ها را از تابش خیره کننده اش آزار می دهد. بنابراین، راه حل این است که ابتدا ارتفاع ایده آل آباژور ایستاده خود را برای اتاق پذیرایی تعیین کنید تا هنگام خرید بدانید ارتفاع پایه آباژور چقدر باید باشد.

شید و پایه آباژور ایستاده در اتاق پذیرایی

 در انتخاب شید مناسب، شید نیمه شفاف برای نور ملایم‌تر محیط ایده‌آل است، در حالی که اگر می‌خواهید ویژگی دیوار یا سقف را برجسته کنید، از شیدهای مات استفاده کنید، زیرا اینها برای نورپردازی برجسته و تزئین اتاق بهتر هستند.

پایه‌ آباژور ایستاده می‌تواند از جنس برنج، چوب، مرمر و طیف وسیعی از رنگ‌ها باشد، در حالی که شیدها می‌توانند از جنس هر چیزی از پارچه‌های کتانی ساده گرفته تا الگوهای رنگی روشن ایکات روی ابریشم باشند. بنابراین، فضای زیادی برای انطباق آباژور ایستاده شما با سبک اتاق پذیرایی و دکوراسیون آن وجود دارد. با این حال، می توانید از آباژورهای ایستاده برای شاداب ساختن اتاق نشیمن خود استفاده کنید. چرا آباژور ایستاده را با یک صندلی راحتی کوچک و میز کناری آن ترکیب نکنید تا فضای دنجی برای مطالعه ایجاد شود؟

محل آباژور ایستاده در اتاق پذیرایی

آباژورهای ایستاده راه بسیار خوبی برای تبدیل «فضاهای منفی» به ویژگی های مثبت هستند. قسمت هایی از اتاق پذیرایی که عملا خالی و بیهوده هستند مانند پنجره خالی یا فاصله بین مبل و دیوار، به شما کمک می کند تا به عمق و روح اتاق اضافه کنید و اتاق را زنده کنید. یک شید نیمه شفاف را انتخاب کنید تا نوری ملایم و پراکنده و درخشش گرمابخشی در اتاق پذیرایی تان ایجاد کند. مراقب باشید هنگام انتخاب محل مناسب برای آباژور ایستاده، آن را در محلی نگذارید که مانع دید بین صندلی ها شود. آباژور ایستاده خوب است اما نه در صورتی که باعث شود مهمانان حین گفتگو گردن خود را پیوسته تکان دهند تا از اطراف آباژور یکدیگر را ببینند.

لایه بندی نور در اتاق پذیرایی

در اتاق پذیرایی، لایه بندی نور با چندین لامپ، بسیار بهتر از تکیه بر یک منبع نور است. داشتن چندین لامپ در اندازه های مختلف به این معنی است که می توانید از ترکیب های مختلف برای حالات و موقعیت های مختلف استفاده کنید. بنابراین، اگر می خواهید آباژور ایستاده همراه با آباژور رومیزی و دیواری خریداری کنید، نورپردازی بسیار سرگرم کننده خواهد بود. لازم نیست همه این منبع های نور با هم مطابقت داشته باشند، توجه داشته باشید: شیدها و سبک های نامتجانس می تواند روح زیادی را به اتاق پذیرایی اضافه کند. البته باید بحث بودجه را نیز در نظر داشت. در این حالت آباژورهای ایستاده ایکیا گزینه مناسبی خواهند بود زیرا بسیار مقرون به صرفه هستند. می توانید برای ایجاد سبک منحصر به فرد خود آنها را ترکیب و با هم انطباق دهید.

آباژورهای ایستاده ایکیا

ایکیا یکی از شرکت هایی است که در تولید آباژورهای ایستاده با کیفیت و با طراحی منحصر به فرد همواره پیشتاز بوده است. آباژورهای ایستاده ایکیا در طرح‌ ها، سبک‌ ها و رنگ های مختلف و با کاربردهای گوناگون می تواند گزینه مناسبی برای استفاده در دکوراسیون خانه هایتان باشد. باتوجه به آنچه تاکنون گفته شد در ادامه به معرفی برخی از اباژورهای ایستاده ایکیا می پردازیم.

آباژور ایستاده ایکیا مدل TAGARP

این آباژور ایستاده دارای پایه صاف و رنگ مشکی است که آن را برای خانه های سبک مدرن و همچنین سبک صنعتی بسیار مناسب می کند. همچنین، ارتفاع این آباژور ایکیا 180 سانتی متر است که نشان می دهد این آباژور مناسب خانه هایی با سقف بلند است. علاوه بر این، آباژور ایستاده ایکیا مدل TAGARP خیلی ساده است و فضای بسیار کمی را در خانه اشغال می کند، لذا برای خانه هایی که نسبتا شلوغ اند و فضای زیادی برای آباژورهای پایه پهن نیست، این آباژور گزینه کاملا مناسبی است.

جنس آلومینیومی این محصول، آن را برای دکوراسیون صنعتی بیش از پیش مناسب می کند. بهتر است این فلز را در ترکیب با دیگر فلزات سرد منزلتان به کار ببرید. شید آباژور ایستاده ایکیا کوچک است و متحرک نیست، بنابراین برای کسانی که می خواهند نور در همه فضای اتاق منتشر شود، گزینه مناسبی است. همچنین، نور این لامپ بسیار لایت بوده که از اذیت شدن چشم مهمانان در اتاق پذیرایی جلوگیری می کند.

آباژور ایستاده ایکیا مدل TAGARP

آباژور ایستاده ایکیا مدل ARSTID

آباژور ایستاده ایکیا مدل ARSTID یکی از مدل های کلاسیک پرطرفدار است که کمتر کسی است که آن را نپسندد. پایه این آباژور در دو رنگ طلایی و نقره ای و از جنس استیل است که آن را برای استفاده در خانه هایی با سبک مدرن و کلاسیک بسیار منحصر به فرد می سازد. ارتفاع این آباژور ایکیا 155 سانتی متر است که به راحتی مناسب همه خانه ها با سقف بلند یا کوتاه است.

همچنین، بخش پایه متحرک نیست و بنابراین، برای انتشار نور در کل فضا بسیار کارامد است. افزون بر این، نور این آباژور ملایم است پس برای فضاهایی که نیاز به نور زیاد ندارند بسیار مناسب است و در اتاق پذیرایی چشم مهمانان آسیبی نخواهد دید. پایه آباژور ایکیا صاف است. در نتیجه، به فضای زیادی برای قرار دادن نیاز ندارد. از این آباژور کنار مبل راحتی می توانید استفاده کنید.

آباژور ایکیا مدل ARSTID

 

آباژور ایستاده ایکیا مدل SKURUP

آباژور ایستاده ایکیا مدل SKURUP با ارتفاع 170 سانتی متر مناسب خانه هایی با سقف بلند است. این اباژور را می توان در دسته آباژور ایستاده/ چراغ مطالعه قرار داد. زیرا قابلیت تنظیم منبع نور روی صفحه را دارد. پایه این آباژور کاملا صاف و قطر شید آن فقط 12 سانتی متر است. بنابراین، نیاز به فضای زیادی برای مستقر شدن آن نیست. طرح منحصر به فرد شید آباژور ایکیا مدل SKURUP آن را از سایر آباژورهای ایستاده/ چراغ مطالعه متمایز می کند.

همچنین، این آباژور فلزی و مشکی است. پس به راحتی می توان از آن در سبک دکوراسیون مدرن و صنعتی استفاده کرد. این محصول بیشتر مناسب اتاق نشیمن و یا اتاق مطالعه و حتی اتاق پذیرایی است.

آباژور ایکیا مدل SKURUP

آباژور ایستاده ایکیا مدل VINDKAST

ارتفاع این آباژور ایستاده ایکیا 144 سانتی متر است که بسیار مناسب خانه های با سقف کوتاه است. رنگ این آباژور سفید است و به راحتی می توان آن را با وسایل دیگر اتاق ست کرد. شید آباژور ایستاده ایکیا مدل VINDKAST خیلی دلبرانه است و زیبایی اتاق پذیرایی شما را دو چندان خواهد کرد.

جنس پایه این آباژور استیل است و می توان آن را با سایر وسایل فلزی در خانواده خود منطبق کرد. لامپ داخل شید از نوع LED است که نور زیادی را در فضا پخش می کند. همچنین، این اباژور ایستاده قابل تنظیم نیست و نیاز به فضای بیشتری برای مستقر شدن دارد. بنابراین، اگر قسمتی از خانه شما بیهوده خالی است، می توانید با این آباژور به آن معنای تازه ببخشید.

آباژور ایستاده ایکیا مدل VINDKAST

جمع بندی

با در نظر گرفتن این فاکتورهای کلیدی در هنگام انتخاب آباژور ایستاده، می توانید گزینه ای را بیابید که کاملاً مناسب فضای شما باشد! این انتخاب، ترکیبی از هنر و علم است – از نکاتی که در اینجا به اشتراک گذاشتیم استفاده کنید – اما در انتخاب آنچه درست به نظر می‌رسد به ندای درونتان نیز توجه کنید. امیدواریم این مقاله بتواند به شما در انتخاب آباژور ایستاده مناسب خانه هایتان کمک کند.

همچنین، برای مشاهده آباژورهای ایستاده بیشتر مدل ایکیا در انواع طرح ها، رنگ ها و ویژگی های مختلف می توانید به سایت فروشگاه زردان مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را با کمترین قیمت و بیشترین کیفیت سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *