ایکیا بنیانگدار خود را از دست داد

اینگوار کامپراد بنیانگذار ایکیا

بنیانگذار ایکیا و Ikano و یکی از بزرگترین کارآفرینان قرن بیستم، اینگوار کامپراد، در تاریخ 27 ژانویه، در خانه خود در اسملاند، سوئد، درگذشت. او در سن 91 سالگی، پس از گدراندن یک دوره کوتاه بیماری، در کنار عزیزانش از دنیا رفت.

اینگوار کامپراد در سال 1926 در اسلاند در جنوب سوئد متولد شد. او در سن 17 سالگی، ایکیا را تاسیس کرد که کسب و کار که تعهد مادام العمر او شد. کسب و کار او ابتدا روستاها و شهرهای اطرافش را تحت تاثیر قرار داد. ولی به مرور زمان فروشگاه های ایکیا در سرتاسر دنیا گسترش یافتند. نیروی محرکه او چشم انداز ایجاد یک زندگی روزمره بهتر برای بسیاری از مردم بود.

توربیان لوف، مدیر عامل و رئیس گروه Inter IKEA می گوید:

ما عمیقا از گذشت اینگوار ناراحت هستیم. ما همیشه تعهد او را به همراهی با مردم به یاد خواهیم داشت. و همچنین تسلیم نشدن، تلاش همیشگی برای بهتر بودن و نیز رهبری الهام بخش. آقای کامپراد یک کارآفرین فوق العاده از نوع معمولی جنوبی سوئد بود -سختکوش و خستگی ناپدیر، با گرما و برق شیطنت در چشمان. او تا پایان عمر خود کار کرد، و به شعار خود پای بند ماند که هنوز بیشتر چیزها برای انجام دادن باقی مانده اند.

از سال 1988، اینگوار کامپراد نقش عملیاتی در داخل IKEA نداشت، اما او همچنان به مشارکت در کسب و کار در نقش مشاور ارشد ادامه می داد، و دانش و انرژی خود را با همکاران خود در آیکیا به اشتراک گذاشت.

جاسپر برودین، مدیرعامل و رئیس گروه ایکیا می گوید:

ما سوگوار از دست دادن بنیانگذار و دوست عزیزمان هستیم. میراث او برای سال های زیاد تحسین خواهد شد و دیدگاه وی – برای ایجاد زندگی روزمره بهتر برای بسیاری از مردم – الهام بخش و راهنمای ما خواهد بود.

لارس تورسن، مدیرعامل گروه IKANO می گوید

دانش گسترده و اشتغال اینگوار در طی سالها، منبع عظیم الهام بخش بوده است. میراث او همیشه با ماست و ما همچنان به دنبال یافتن راه های جدید و بهتری هستیم تا راه حل هایی را بیابیم که هیچ کس دیگر به آن نیاندیشیده است و کارهای بزرگی را برای بسیاری از مردم انجام دهیم.

اینگوار کامپراد در یاد خانواده، همکارانش در ikea و ikano و نیز دوستدارانش در همه جای دنیا خواهد بود.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *